Piłowanie na ostatnią chwilę

Wybrałem się do monstrualnego centrum wystawowego ExCel  nad Tamizą, gdzie w pięciu halach wielkości terminala na Okęciu każda odbędą się zmagania bokserów, judoków, zapaśników, tenisistów stołowych i szermierzy. Poszedłem na ostatni trening Sylwii Gruchały i pozostałych florecistek przed jutrzejszą walką w turnieju indywidualnym. A raczej nie na trening, ale na lekcję, jakiej udzielił dziewczynom fechmistrz (nie trener!) Longin Szmit (o tym co przede wszystkim musi przekazać podczas tego ostatniego sprawdzianu godziny przed występem, jak widzi szanse swoich zawodniczek i co musi zrobić Sylwia w pierwszej walce, żeby w kolejnych poszło z górki – wkrótce na sport.pl.

Ciekawsze, że szukając salki treningowej trafiłem na imponującą halę, a na której odbędą się jutrzejsze zawody. Podesty już gotowe, flagi już wiszą, a telebimy wyświetlają nazwiska pierwszych zawodniczek. A tymczasem na tyłach trybun, które już za paręnaście godzin zapełnią tłumy widzów, ekipy robotników gorączkowo kończą skręcanie podtrzymujących siedzenia stalowych rurek, w ruch idą piły, kombinerki, młotki itp. Zobaczcie sami.

 

A tak się martwiliśmy trzy miesiące przed rozpoczęciem Euro 2012 to tu to tam stoi jeszcze pryzma cegieł czy piachu. Tu nie było widać po Londyńczykach, żeby przejmowali się zbytnio tym, że zaledwie dzień przed zawodami kasy z biletami malowane są na niebiesko, brama wjazdowa na czarno, a w okół walają się płyty pilśniowe i wszystko wygląda tak jakby igrzyska miały się odbyć za miesiąc…6 komentarzy

 1. Gość: nik, cpc11-mfld14-2-0-cust39.13-1.cable.virginmedia.com

  27 lipca 2012 at 21:14

  Dokladnie, ale Polacy to płaczki i malkontenci haha

 2. Gość: ?, 94-195-226-63.zone9.bethere.co.uk

  27 lipca 2012 at 21:31

  @nik

  Nie zgadzam się. Polacy wymagają od siebie za dużo. Chcieliśmy zorganizować wspaniały turniej, martwiliśmy się, że Zachód źle oceni stan przygotowań, że zostaniemy skrytykowani. Tymczasem ten sam Zachód jest strasznie zadufany w sobie i brakuje mu pokory. Mają tak i Anglicy i Holendrzy i Francuzi. Uważają, że robią wszystko najlepiej i są we wszystkim najlepsi. Przykre jest to, że Polacy jako naród są o wiele mądrzejsi i bardziej pracowici od ludzi z Zachodu, a mają tak niskie mniemanie o sobie i tak bardzo przejmują się zdaniem owego Zachodu.

  „Dokladnie, ale Polacy to płaczki i malkontenci haha”

  Widać, że nie zrozumiałęś zabiegu autora. Chodziło o to, że my się przejmowaliśmy detalami, a Anglicy, mimo że kończą prace za pięć dwunasta i tak będą o sobie mówić, że zdążyli na czas i są wspaniali.

  PS. Obawiam się, że należysz do tzw. gatunku polaczków, którzy na obczyźnie srają we własne gniazdo ile wlezie.

 3. Gość: nik, cpc11-mfld14-2-0-cust39.13-1.cable.virginmedia.com

  28 lipca 2012 at 12:53

  To ty nic nie rozumiesz, Polacy to placzki, tak na nas mowia Czesi i mysle ze maja racje.

  ”Nie zgadzam się. Polacy wymagają od siebie za dużo.”

  Nie sadze, wrecz przeciwnie, jak juz raz nam cos wyjdzie to spoczywamy na laurach. Mamy slomiany zapal.

  ”Widać, że nie zrozumiałęś zabiegu autora. Chodziło o to, że my się przejmowaliśmy detalami, a Anglicy, mimo że kończą prace za pięć dwunasta i tak będą o sobie mówić, że zdążyli na czas i są wspaniali. ”

  Ceremonia otwarcia byla wspaniala, dalej zobaczymy.

  ”PS. Obawiam się, że należysz do tzw. gatunku polaczków, którzy na obczyźnie srają we własne gniazdo ile wlezie.”

  Opowiedz mia jak to sie robi bo nie wiem ale chyba ty wiesz,

  ”Polaczek”- tak zwykles nazywac Polakow? Juz widze kto tu sra we wlasne gniazdo.

 4. Gość: miki mol, aae71.neoplus.adsl.tpnet.pl

  28 lipca 2012 at 13:03

  nie podoba wam sie tvp?przeca tam sa wasze wuje.platformiane.

 5. pytadokolan

  28 lipca 2012 at 13:30

  Przypominam niektórym że są na blogu o sporcie! Czyli w miejscu gdzie polityka i uprzedzenia społeczne nie maja racji bytu! Więc uprzejmie proszę: WYPIERDALAĆ!

 6. Gość: nik, cpc11-mfld14-2-0-cust39.13-1.cable.virginmedia.com

  28 lipca 2012 at 14:41

  Sam wypierdalaj osle.

Zostaw odpowiedź