Juventus przeszedł do Hi5torii

Pogba i DybalaBrawa dla Juventusu Turyn za piąte mistrzostwo z Włoch z rzędu! I 32/34 w historii. Sukces tym większy, że jeszcze pod koniec września po fatalnym początku sezonu wydawało się niemożliwe, żeby Juve mogło obronić tytuł. Do gratulacji dołączam to kapitalne zdjęcie podsumowujące sezon: bez iskry między tymi panami sukces nie byłby możliwy!

I oczywiście bez tego pana, który na cygarko po sezonie zasłużył jak mało kto…

Gianluigi Buffon

5 komentarzy

 1. ~PrzemasJuve

  26 kwietnia 2016 at 17:28

  Panie Michale, zastanawia mnie jedno. Dlaczego Juve „mogło”? Juve jako skrót od Juventus śmiało wg mnie zasługuje również na rodzaj męski. Swoją drogą pamiętam, pisałem o tym już nie raz, jak napisałem do pana kiedyś maila jak właśnie Juve grał i ogrywał bodajże Chelsea, ale to za czasów przed farsopoli chyba.

  PS. To my, między innymi mieliśmy obejrzeć ten kiełkujący Juventus w Gdańsku! pozdrowienia, a no i zapraszam do zapoznania się (a może i lajka) z stroną klubową z mojego miasta. Oczywiście zapraszam na mecze! Jeszcze w tym roku będzie może IV liga!.

 2. ~bianconeri

  26 kwietnia 2016 at 18:24

  Krótki artykuł, ale ważne że rzuca się w oczy tytuł 🙂 Jedyny błąd, a mianowicie WIELBŁĄD to, to że WSZYSCY w Polsce piszą TURYN przy nazwie klubu?? Mnie jako kibica Starej Damy strasznie to denerwuje. JUVE to JUVE, ale nie Turyn. Co z tego że klub ma siedzibę w Turynie, skoro w oficjalnej nazwie nie ma nazwy miasta. Denerwujące, że wszyscy mówią, piszą Juventus Turyn. „Juventus Turyn” takiego klubu nie ma, istnieje tylko „Juventus Fc”. Wiem, że się czepiam głupich spraw, ale jakbyśmy tu zaczęli to przestrzegać, to może się to zmieni na dobre i nie tylko mnie jako kibica, by to denerwowało. Pozdro.

Zostaw odpowiedź