Rosjanie stworzyli ulepszony, brutalny typ chuligana

Rosyjscy kiboleTo dobrze, że UEFA postanowiła się ostro rozprawić z rosyjskimi kibolami po ich brutalnych ekscesach na ulicach Marsylii przed meczem z Anglią albo na Stade Velodrome po ostatnim gwizdku. Na reprezentację Rosji została nałożona dyskwalifikacja, na razie w zawieszeniu. W razie powtórki „Sborna” zostanie wyrzucona z Euro 2016! Tymczasem bandyci deklarują powtórkę – właśnie przegrupowują się do Lille, gdzie w środę ich drużyna gra ze Słowacją, a w położonym 40 km obok w Lens – Anglicy z Walią.

Trudno właściwie nazwać ich „kibicami reprezentacji Rosji”. Rzeczywiście jej kibicują, świadczą o tym koszulki i tatuaże, ale nie tylko piłka nożna i turniej sprowadziły ich do Francji. Z wywiadu przeprowadzonego przez agencję AFP z niejakim „Władimirem, ojcem dwójki dzieci” wynika, że przejechali po to, żeby „pobawić się” z Anglikami, którzy mienią się najgroźniejszymi chuliganami na świecie. Rosjanie postanowili pokazać im miejsce w szeregu. Mają po 20-30 lat, na co dzień kibicują Zenitowi St Petersburg oraz moskiewskim klubom CSKA, Spartak, Dynamo i Lokomotiw, ale we Francji tworzą jedną zwartą kompanię i mają wspólnego wroga: Anglików.

Zdaniem Władimira Angole mieli dobrych chuliganów w latach 70. i 80. byli wówczas dla Rosjan wzorem. „Dziś są jak panienki” – mówi. Bogaci, grubi, kiepsko sprawni, opici piwskiem są żalośni. Rzucają w obronie krzesłami i butelkami. Rosjanie używają tylko pięści. Większość z nich jest wysportowana, trenuje najróżniejsze sztuki walki. Chuliganeria to dla nich rodzaj sportu. Choć podkreśla, że nie chcą nikogo zabić ani trwale uszkodzić. Tylko pokazać swoją siłę.

I pokazują. Na licznych wstrząsających filmikach wrzucanych do mediów społecznościowych widać, że są bardzo brutalni. Na jednym kopią w głowę już nieprzytomnych, leżących na bruku rywali. Na innym widać przejmującą scenę jak do próbującego uspokoić dwie zwaśnione strony starszego mieszkańca Marsylii z siatkami w ręku podbiega zwyrodnialec i jednym ciosem w głowę powala nieprzytomnego na ziemię.

Rosyjscy kibole

Napisałbym, że „wróciło stare”, bo widziałem już takie sceny np. w tej samej Marsylii w 1998 roku, gdy agresywni Anglicy bili się z Tunezyjczykami, odbierając im flagi oraz z Francuzami. Albo podczas Euro 2000 gdzie w Charleroi przed meczem Anglia – Niemcy obejrzałem regularną bitwę uliczną, przeżywając m.in. szarżę belgijskiej konnej policji w ciasnej ulicy. Ale podczas Euro 2016 choć podpici Anglicy zachowywali się równie agresywnie czy prowokująco (np. wykrzykując m.in. idiotyczne „ISIS, gdzie jesteście?”), to po przeciwnej stronie ujrzeliśmy zupełnie nowy typ chuligana.

Nie tylko świetnie wytrenowanego, sprawnego fizycznie, napakowanego, z raczej z kaloryferami niż piwnym „brzuszkiem”, ale też doskonale zorganizowanego. Dopadającego przeciwnika grupą, zgodnie z zaplanowaną taktyką i wycofującego się na z góry upatrzone pozycje. To nie przypadek, że francuskim siłom porządkowym nie udało się złapać żadnego z nich. Niczym nowoczesny typ chuligana hybrydowego, jak osławione zielone ludziki na Krymie.

Jak działają i jak są brutalni pokazuje filmik nagrany przez jednego z Rosjan kamerą GoPro. Widać, że chuligani traktują to jak rodzaj gry komputerowej w uliczną partyzantkę. Grupa porusza się po mieście jak patrol żołnierzy. Widać na nim moment, w którym do nieprzytomności zostaje pobity 51-letni angielski kibic Andrew Bache, który nadal przebywa w szpitalu w śpiączce. Widać też moment, w którym właściciel GoPro depcze przewróconemu Anglikowi po głowie.

https://youtu.be/XE31bFh33HE

Nie wyobrażam sobie dyskwalifikacji Rosji z Euro 2016 i chaosu jaki zapanowałby wówczas w grupach w kwestii awansu. Taka decyzja oznaczałby chyba jednocześnie weryfikację organizacji przez Rosję mistrzostw świata w 2018 roku, bo jak inaczej sobie to wyobrażamy? Że zdyskwalifikowana za brutalne wybryki kiboli Rosja zaprosi serdecznie do siebie na turniej fanów z całego świata?

Ale groźbę UEFA traktuje jako apel do władz Rosji, które z pewnością mają służby i narzędzia do powstrzymania tej turystyki chuligańskiej. Na razie jednak z samej góry płyną reakcje pozytywne dla bandytów. Wiceprzewodniczący Dumy Federacji Rosyjskiej Igor Lebiediew skomentował na Twitterze wydarzenia w Marsylii następująco: „Nie widzę nic strasznego w bójce kibiców. Wręcz przeciwnie – nasi chłopcy to zuchy. Tak trzymać!” To musi się zmienić. Jeszcze jedna akcja „zuchów” jak w Marsylii i do widzenia!

Rosyjski kibol kopie Anglika na Stade Velodrome

203 komentarze

 1. ~haha

  14 czerwca 2016 at 17:29

  Brawo – to są prawdziwi Słowianie. Angolom dają po ryju a nie tyrają dla nich jak te polaczki.

  1. ~Emil

   14 czerwca 2016 at 17:50

   Słowianie ? to są zwykłe kacapy z cccp.

   1. ~3423

    14 czerwca 2016 at 17:54

    Poczytaj sobie, doucz się o tym kto wprowadzał i hasała o zjednoczeniu wszystkich Słowian (pewnie kacapku dobrze wiesz). Poczytaj sobie o moskalach. Rosjanom bliżej do ludów mongolskich – to nie są spadkobiercy Rusi Kijowskiej. Jedni i drudzy są siebie warci, ale synku nie mieszaj pojęć i nie mieszaj w głowie. Poczytaj sobie gdzie tyrają kacapki, a od polaczków to sie odp…. szanuj siebie szmato (jakżeś Polak), jakżeś wielki miłośnik Rosji to kup se dwie cebule i litr bimbru i smaruj na imprezę

    1. ~luki

     14 czerwca 2016 at 18:19

     Nie rozumiem jakich ludów mongolskich są potomkami Rosjanie chyba trochę źle się czujesz. Wejście popatrzcie jaka hołota u nas chodzi na mecze, zamiast wypisywać głupoty.

     1. ~Mmm

      14 czerwca 2016 at 18:40

      Jeśli chodzi o pochodzenie znacznej części dzisiejszych Rosjan i genezę ich zachowań, to w dużej części ma rację.

     2. ~Emil

      14 czerwca 2016 at 19:26

      rosjanie mają pochodzenie azjatyckie, mowa że to Słowiananie to nadużycie. większość z nich to potomkowie dzikich plemion. zobacz strukturę armii. PATRZ MAPA ROSJI.

    2. ~brom

     14 czerwca 2016 at 18:58

     Zapamiętaj, że polskich Słowian już nie ma, bo są solidnie wymieszaniu z Żydami.

     1. ~Emil

      14 czerwca 2016 at 19:33

      nie zgodzę się z Tobą. Żydzi to lud ksenofobiczny- zamknięty, nie integrujący się. regionalnie może być trochę bardziej zróżnicowane ale żydzi zamieszkiwali przeważnie centralną cześć Polski. Nie ma ich na Kaszubach, Podlasiu, Podhalu, czy terenach Prus Wschodnich. Żydzi byli i są liczni w Małopolsce (agata duda kornhauser) Mazowszu, czy Lubelszczyznie

     2. ~rory

      14 czerwca 2016 at 21:22

      Zapamiętaj, że paranoja ci szkodzi:):)

  2. ~dekolt

   14 czerwca 2016 at 17:58

   prawdziwi Słowianie kopia po głowie leżącego lub biją staruszka który próbuję pogodzić kretynów? … podobno kibole mają swoją dumę i honor, ale wychodzi na to ze to banda pawianów bez rozumu i godności

   1. ~rory

    14 czerwca 2016 at 21:25

    Wychodzi?:)) Przecież to bydło…

  3. ~SANS PITIE

   14 czerwca 2016 at 18:12

   Sowieckich barbarzyńców potomkowie dzicy, pozostałość po ich ojcach kacapach.

  4. ~yup

   14 czerwca 2016 at 18:35

   tyraja w takim stopniu w jakim pozwala im na to prawo wizowe. Mieszkałem w uk i wiem…

  5. ~mlask

   14 czerwca 2016 at 18:38

   Słowianie? Słowianie nie mordują Słowian, a Ruscy mordowali nas Polaków regularnie, ruski czopku.

   1. ~bobi

    14 czerwca 2016 at 19:27

    Hahahaha. Poczytaj sobie chlopku o nas. Przeciez tluklismy sie z Rusia przez setki lat. Wytluklismy razem z Niemcami Wieletow, innych Slowian zachodnich mielismy gdzies i zamiast graniczyc z Nimi, graniczymy z Niemcami. Slowianie nie walcza ze soba? Walcza jak nikt inny i to zarowno bliscy jak Slowianie Zachodni do ktorych naleza Czesi, Slowacy i juz wyniszczone narody zyjace na zachod od nas. Ze Slowianami wschodnimi nigdy nie bylo nam po drodze i nigdy nie bedzie. Nie tworz mongolskich teorii. Jedno plemie/panstwo Frankow potrafilo sie podzielic i po wielu latach morderczo sie zwalczac – Francja, Niemcy, Holandia, Belgia. Liczy sie interes grupy, ktora montuje sie z ludzi o wspolnych celach, narody, pochodzenie itd. nie ma zadnego znaczenia.

  6. ~kijciwryj

   14 czerwca 2016 at 19:08

   Slowianie to Slaves niewolnicy! Sie ich wydyma tak czy inaczej!
   Ponjal rebionok?

  7. ~kris

   14 czerwca 2016 at 19:46

   jestes pajacem ruski to taki czlowiek gdzie poda ci reke i wbije kose w plecy pało j….a

  8. ~zorka

   14 czerwca 2016 at 19:56

   to mongoly nie slowianie

  9. ~Mac

   14 czerwca 2016 at 20:33

   Ławrow, Ty tutaj ? 🙂

  10. ~rory

   14 czerwca 2016 at 21:19

   Przecież to bydło…

 2. ~marcin

  14 czerwca 2016 at 17:37

  Rosję w ogóle powinno się wykluczyć z wszelkich imprez europejskich; począwszy od euro a kończywszy na eurowizji. Zresztą oni zdaje się są na Europę obrażeni i nie chcą z nią się bawić – więc to będzie obopulna zgoda i zadowolenie. Niech się bawią z Chinami i innymi krajami Azji – tu, wydaje mi się, zostanie spełnione marzenie Rosjan i całej zachodniej Europy w jednym.

 3. ~abc

  14 czerwca 2016 at 17:37

  Czesi,Słowacy, Ukraincy to tez Słowianie. Rosjanie to potomkpwie cesarstwa bizantyjskiego a my rzymskiego.

  1. ~Emil

   14 czerwca 2016 at 17:52

   Tak długo sobie wmawiali że uwierzyli. Gdzie im do Bizancjum , to zwykła dzicz.

  2. ~Emil

   14 czerwca 2016 at 17:56

   Tak długo sobie wmawiali aż uwierzyli , a to jest zwykła dzicz.

  3. ~JJ

   14 czerwca 2016 at 18:25

   rusy to potomkowie Mongoła i osła

  4. ~bobi

   14 czerwca 2016 at 19:34

   Jakie Cesarstwa Bizantyjskiego, koles skad sie urwales?! Przyjmowal chrzest w obrzadku wschodnim, a raczej Rus Kijowska przyjmowala, za ktora spadkobierce srednio mozna ich uznac, z racji chocby podboju mongolskiego.

 4. ~olo

  14 czerwca 2016 at 17:38

  Jesli rosjanie traktuja bijatyki na miescie jak gre komputerowa to poprostu mowiac ich jezykiem musi sie znalezc silniejszy przeciwnik ktory spusci im pare razy lomot i problem zniknie w normalnym panstwie powinna byc to policja niestety jak pokazuja fakty francuska policja ostatnio nie radzi sobie z niczym uchodzcy/powodz/euro. Pamietacie francuska nagonke na euro w Polsce jak wytykali nam bledy itd a prawda jest taka ze ilosc incydentow podczas calego euro w Polsce jest rowna 3 dniowym incydenta we Francji a co bedzie dalej?

  1. polsport

   14 czerwca 2016 at 18:19

   @olo
   Problem w tym, że nie ma chętnego żeby im spuścić łomot. Z opowieści samych Rosjan wynika że Francuzi z dużą przyjemnością przyglądali się tym starciom. Może uważają, że chuligani sami sobie wszytko wyjaśnią między sobą a oni nie będę przeszkadzać. Tylko, że przy okazji obrywają niewinni, a w samej Maryslii strat na 30 milionów euro…

   1. ~tls

    14 czerwca 2016 at 18:46

    To prawda zawsze Francuzi stali z boku i cieszyli się, jak ktoś za nich rozwiązywał problemy. Zresztą francuskie czołgi miały 3 biegi do przodu i 5 do tyłu.

 5. ~f... r

  14 czerwca 2016 at 17:39

  Co za tępe, prostackie, pozbawione szarych komórek, niedorobione ryje. To typ, który do niczego się nie nadaje, nawet do łopaty bo jest za tępy żeby zrozumieć do czego służy. Ten kto się nimi zachwyca musi mieć równo narobione w głowie.

 6. ~Bigos

  14 czerwca 2016 at 17:40

  Bydlo zamiast rozdawac pieniadze 500+ na rozrost trzody ludzkiej (zaden inteligentny i dobrze wychowany czlowiek nie rozmnozy sie dla pieniedzy) powinna na wschodniej granicy wybudowac mur do nieba o grubosci Kielc. Tylko to nas uchroni przed zwierzyna z Rosji

  1. ~StrusUSA

   14 czerwca 2016 at 17:50

   A jaki mur uchroni nas przed zwierzyną z zachodu?
   Kiedyś był taki w Berlinie. A teraz?

   1. ~tls

    14 czerwca 2016 at 18:50

    A teraz go nie ma. Właściwie wszystko w temacie, Ruski zawsze był wrogiem naszego narodu na długo przed Bismarckiem.

 7. ~net

  14 czerwca 2016 at 17:42

  na Heysel bandyctwo z Wysp już pokazało jak sie morduje ludzi

 8. ~dassaxa

  14 czerwca 2016 at 17:46

  To nie są kibice to zielone ludziki 🙂

 9. ~Martwy

  14 czerwca 2016 at 17:48

  No cóż, prawda jest taka że jedyna metoda walki z taką przestępczością, to po prostu większe uprawnienia dla policji.
  W USA sprawa jest prosta – jeśli ktoś nie stosuje się do poleceń policji, może zostać na miejscu zastrzelony. I tyle w temacie.

  1. ~Jan Kowalski

   14 czerwca 2016 at 18:15

   Pan Pol obnosi się w prawym rogu strony w koszulce ze zbrodniarzem Che Guevarą. Równie dobrze mógłby obnosić się z Hitlerem czy Stalinem wg mnie. Szkoda, że mądrość sportowa, którą prezentuje Pan Pol nie idzie w parze z chłodną głową. Jak mam uznać go za obiektywnie piszącego o tych wydarzeniach skoro podżega ludzi wizerunkiem czerwonego bandyty i jawnie opowiada się za jedną ze stron. Zero obiektywizmu a szkoda.

   1. polsport

    14 czerwca 2016 at 18:20

    To jest George Best, jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Jeszcze nikt nigdy nie pomylił go z Che Guevarą :)))

    1. ~Jan Kowalski

     14 czerwca 2016 at 18:47

     Bardzo przepraszam, znam Che ale obejrzałem także George Besta i faktycznie zrobiłem z siebie idiotę. No i ma Pan fana – bardzo dziękuję, że zabrał Pan głos i wyprowadził mnie z błędu!

     1. ~dert

      14 czerwca 2016 at 19:14

      Janku, dodaj ze wiecej grzechow nie pamietasz i prosisz o rozgrzeszenie

   2. ~dan

    14 czerwca 2016 at 18:31

    o jezu, co za debil

   3. ~Ivette

    14 czerwca 2016 at 19:25

    Boże co za idiota ! Masz ty choć blade pojęcie kto to był Ernesto Guevara?

 10. ~Krzysiek

  14 czerwca 2016 at 17:48

  nie no, faktycznie ruscy pokazali siłe atakując angoli pijących piwo, którzy przyjechali kibicować a nie się napierdalać. a widać, że to ruscy zaczęli rzucać wszystkim. poza tym wielki szacun za wjeżdżanie w kilku chłopa w pojedynczych osobników – tak, pokazują, że nauczyli się wszystkiego tego co robili niegdyś angole.

 11. ~ai

  14 czerwca 2016 at 17:49

  Każdy kto w grupie atakuje słabszego przeciwnika jest ŚMIECIEM.
  Przeciw takiemu bydłu należy użyć broni ostrej i odesłać do ojczyzny w „pudełkach”.

 12. ~damwi

  14 czerwca 2016 at 17:49

  kopać leżącego-oto ich bohaterstwo-rzygać się chce

 13. ~thrasher696

  14 czerwca 2016 at 17:50

  przyjechały burki z małymi wackami i robią siarę . Ruscy zawsze będą dzikim ludem tzw. zaściankiem europy .

 14. ~3423

  14 czerwca 2016 at 17:53

  Poczytaj sobie, doucz się o tym kto wprowadzał i hasała o zjednoczeniu wszystkich Słowian (pewnie kacapku dobrze wiesz). Poczytaj sobie o moskalach. Rosjanom bliżej do ludów mongolskich – to nie są spadkobiercy Rusi Kijowskiej. Jedni i drudzy są siebie warci, ale synku nie mieszaj pojęć i nie mieszaj w głowie. Poczytaj sobie gdzie tyrają kacapki, a od polaczków to sie odp…. szanuj siebie szmato (jakżeś Polak), jakżeś wielki miłośnik Rosji to kup se dwie cebule i litr bimbru i smaruj na imprezę

 15. ~Andrzej Dąbrowski

  14 czerwca 2016 at 17:59

  Podoba mi się że UEFA zareagowała, bo z reguły dyplomatycznie milczy. Jednak to są Rosjanie- wzorem Putina powiedzą sprawdzam, a nie cofną się. Czy UEFA jest gotowa spełnić groźbę? Moim zdaniem powinna, bo tak naprawdę to problem kibiców wynika z restrykcji kraju z którego pochodzą. Czy inne kraje mają swoich kiboli – oczywiście, tylko że dawno ich wyrzucono ze stadionów, nikt nie nazywa ich bohaterami. Kolega, zapalony kibic Barcy (jeden z socios) opowiada jak rozwiązuje się to na stadionach i w okolicy – jest przyzwolenie na zabawę, nawet kawaleryjskie wygłupy, ale jeśli ochrona (złożona z socios) powie dość to albo ktoś się uspokaja albo wylatuje. Kilka lat temu śmiałem się z niego jak pokazywali jak został opluty i lekko uderzony w zasadzie klepnięty) kibic realu który podstępem zdobył bilet na trybunę „ultrasów” Barcy. Zapytał mnie co by się stało w Polsce gdyby ktoś na Żylecie rozpiął kurtkę a pod nią koszulka i szalik Wisły Kraków. Pewnie nie zdążono by go wyprowadzić „tylko oplutego”.
  Jeśli kraj nie radzi sobie z chuliganami to trzeba karać związek, a przez to reprezentację. Jak dorosną do światowego poziomu to dopiero wpuszczać na salony.

 16. ~xxx

  14 czerwca 2016 at 18:00

  „To dobrze, że UEFA postanowiła się ostro rozprawić z rosyjskimi kibolami po ich brutalnych ekscesach na ulicach Marsylii przed meczem z Anglią” buhahahaha. Narazie to UEFA nałożyła kary na piłkarzy i federacje a nie kiboli których zapewne się boją jak ognia

 17. ~dekolt

  14 czerwca 2016 at 18:01

  w grach komputerowych eliminuje sie trwale przeciwników… wystarczy odstrzelić paru zwyrodnialców a reszta podkuli ogony. Z prymitywem metodami prymitywu.

 18. ~hehe

  14 czerwca 2016 at 18:04

  na euro 2012 ruscy już od nas dostali to wyżywają się na słabszych….

  1. ~gd

   14 czerwca 2016 at 18:35

   ze..srali sie a nie dostali..

   1. ~hehe

    14 czerwca 2016 at 21:22

    dostali dostali 🙂 ładnie w kolumnie szli i potulnie obrywali

 19. ~Wolny

  14 czerwca 2016 at 18:07

  Nie interesuje mnie sport i głupota, ale do każdego co na mnie podniesie rękę będę strzelał !

 20. ~WWA

  14 czerwca 2016 at 18:13

  Przemieszczaja sie jak zolnierze po miescie? Hybrydowy kibic? Zielone ludziki?
  Wam sie w tej szkopskiej redakcji do konca chyba popierd*****
  Nawet do sportu ta swoja goebbelsowska propagande wpychacie?

  1. ~tls

   14 czerwca 2016 at 18:53

   Ale że w jakiej redakcji? To jest prywatny blog gościa. Co ma Goebels do zielonych ludzików? Skąd zresztą te emocje? Odpuść gościu bo żyłka pęknie. Luźne szorty koleś, pompkę masz tylko jedną…

   1. ~wwa

    14 czerwca 2016 at 19:33

    ” dziś jestem dyrektorem kontentu sportowego w Ringier Axel Springer Polska i redaktorem naczelnym ”
    Poczytaj gosciu sympatyczny co to jest axel springer.
    A co maja kibice czy nawet chuligani do zielonych ludzików?

 21. ~lenin

  14 czerwca 2016 at 18:14

  soviet to stan umysłu. niezależnie czy na stole ogórcy i siwucha, czy kawior i szampańskoje.

 22. ~krzysztof

  14 czerwca 2016 at 18:15

  No i ruska swołocz pokazuje,że nie dorosła do imprez rangi EURO.
  Zaraz zaczną gwałcić i kraść zegarki.
  Cham zawsze pozostanie chamem !!!

 23. ~Jan Kowalski

  14 czerwca 2016 at 18:16

  Pan Pol obnosi się w prawym rogu strony w koszulce ze zbrodniarzem Che Guevarą. Równie dobrze mógłby obnosić się z Hitlerem czy Stalinem wg mnie. Szkoda, że mądrość sportowa, którą prezentuje Pan Pol nie idzie w parze z chłodną głową. Jak mam uznać go za obiektywnie piszącego o tych wydarzeniach skoro podżega ludzi wizerunkiem czerwonego bandyty i jawnie opowiada się za jedną ze stron. Zero obiektywizmu a szkoda.

  1. ~Jan Kowalski

   14 czerwca 2016 at 18:49

   Tu niestety powtórzyłem mój wpis o Che a tymczasem Pan Redaktor Pol wyjaśnił mi, że to George Best. Przepraszam wszystkich za zamieszanie i ośmieszanie się na forum. Tak czy siak życzę czytelnikom chłodniejszych głów w komentarzach. Pozdrawiam!

  2. ~Rico

   14 czerwca 2016 at 19:06

   Panie Kowalski ,jest Pan w mylnym błędzie 😀 Che Guevara ? no to trzeba mieć talent … a to prosty rebus – dziennikarz sportowy + koszulka z postacią mężczyzny + napis „Best” = jeden z najlepszych piłkarzy George Best , który niestety przedwcześnie zakończył karierę , nie dał sobie rady z ogromną popularnością i popadł w alkoholizm. Jeśli pan da radę to tu może Pan sobie o tym poczytać – http://www.irishmirror.ie/sport/soccer/soccer-news/george-bests-sister-manchester-united-6888617

 24. ~Julka

  14 czerwca 2016 at 18:20

  Rosjanie to swołocz, strasznie prymitywny naród, agresywny, nieobliczalny.
  Nie ma znaczenia czy pijak czy wykształcony człowiek jedno barachło.Ja to nawet miałam wątpliwą przyjemność zatrudnić dekoratorke wnętrz w Szczecinie rodem z Moskwy, i nie uwierzycie okradła mnie parszywa małpa!!! Kraży wokól dobrze sytuowanych ludzi, wciska im kit , wyciaga kase od naiwnych , ma wiel spraw sądowych i nie ma bata na tę złodziejke, bo oficjalnie nic nie ma (:

 25. ~ak

  14 czerwca 2016 at 18:26

  Równie kretyńskich komentarzy dawno nie czytałem !!

 26. ~Witeź

  14 czerwca 2016 at 18:29

  Skoro nie złapali żadnego to skąd to przeświadczenie,że to byli obywatele Rosji a nie Ukrainy.?
  Coś mi tu śmierdźi podłą insynuacją, polityką i amerykańską sztuką manipulacji

  1. ~mlask

   14 czerwca 2016 at 18:34

   złapali i deportowali już ok.20-tu Rosjan.

  2. ~tls

   14 czerwca 2016 at 18:57

   Bo to jest normalny, codzienny spisek. Przecież każdy wie, że Elvis żyje, JFK zabili Ci z CIA a prezydenta Turkmenistanu porwali kosmici.

  3. ~rory

   14 czerwca 2016 at 19:41

   A mnie tu śmierdzi antyukraińskim zacietrzewieniem…:)

 27. ~mlask

  14 czerwca 2016 at 18:33

  I to w Rosji mają się odbyć mistrzostwa świata, szok, jak można organizować coś takiego w tak dzikim kraju.

 28. ~max

  14 czerwca 2016 at 18:34

  jak tzw. ” uchodźcy” gwałcą kobiety i szabrują sklepy to mamy „nieporozumienie wynikające z różnic kulturowych” , jak bracia Rosjanie POBILI się z Anglikami to już szok i dzicz.
  Niedługo w ramach poprawności politycznej tęczowy Francuz będzie trzymał własna siostrę żeby islam mógł z kij…a spuścić .

  1. ~mlask

   14 czerwca 2016 at 18:36

   ale pobicie ludzi do nieprzytomności i skakanie im po głowie przez co ktoś jest w śpiączce też chyba nie jest niczym co należy chwalić.

   1. ~max

    14 czerwca 2016 at 18:41

    absolutnie nie pochwalam takich zachowań, jednak w myśl przysłowia „Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą” ja osobiście widząc taką wesołą kompaniję raczej śpiesznie bym się oddalił w zorganizowanym nieładzie niż szedł z przekonaniem że jak ja ich nie zaczepiam to i oni mnie też

  2. ~patrick

   14 czerwca 2016 at 18:38

   szkoda słów na ciebie pustaku.

  3. ~rory

   14 czerwca 2016 at 20:24

   Tacy Rosjanie, to żadni bracia tylko bydło wszczynające burdy, kopiące leżących po głowie, atakujące słabszych w kilku itd. Jak to kibolstwo… Na braci mogą się nadawać jedynie zupełnie inni Rosjanie:)

 29. ~patrick

  14 czerwca 2016 at 18:37

  Ta dzicz gdziekolwiek się nie pojawi to jest z nimi problem. Powinni ich już dawno zdyskwalifikować, jak trzeba być upodlonym, żeby starszego człowieka pobić do nieprzytomności? To jest tak ohydne jak akty terroru islamistów. Te szczyny są tej samej mentalności, znacznie poniżej poziomu małpy i jakichkolwiek zwierząt, bo te atakują tylko gdy są zagrożone lub szukają pożywienia. To upadek moralności, cywilizacji i człowieka. OHYDA!!

 30. ~Witeź

  14 czerwca 2016 at 18:40

  Już w 19 wieku słynny pisarz zauważył,że Polacy to zakała słowiańszczyzny.

  Z kolei znany mi publicysta, prawnik z lat 20 ub.wieku Antoni Wacyk radził aby dostrzegac granicę między Polakokatolem, parafianinem i kolaborantem watykańskim, a prawdziwie wolnym Polakiem!

 31. ~der

  14 czerwca 2016 at 18:41

  Ja nie rozumie jednego. Skoro są chętni do grupowego lania sie po ryjach dlaczego nie zorganizować im odpowiednich IGRZYSK. Byli by widzowie , zapewne i sponsorzy. Wynająć stadion np. w Warszawie i już .Czysty biznes a jaki legalny .Wszystkich chętnych zgłosić na listę jako ewentualnych „DAWCÓW”. I zasada, wychodzi tylko jeden o własnych siłach. Wszyscy by skorzystali

 32. ~pierce

  14 czerwca 2016 at 18:44

  Czy wy naprawdę jesteście aż tak naiwni że to zwykli ” kibice-kibole” tylko stoją za tymi naparzankami ?. Szef policji z Marsylii sam wygadał się że anglików , francuzów , policje plus ” rozwalenie ” pół Marsylii dokonało 150 gości przy udziale całej masy ” niezrzeszonych ” rosyjskich rozrabiaków . Z tymi ” niezrzeszonymi ” to jak twierdził dali by sobie radę ale ten trzon 150 -chłopa pogoniło wszystkich . I nie jest to dziwne że Anglicy uciekali po całym stadionie przed ruskimi ?. Zobaczyli z kim mają do czynienia w czasie rozróby w mieście i spasowali . Prześledzicie fora rosyjskie tam jest jak wół napisane że te 150 chłopa to gieroje ze Specnazu na urlopach [ czytaj ] treningu na okoliczność walki w mieście . Gdzie jak nie tam sprawdzą się bezkarnie ?.A swoją drogą to żabojady jeżeni chodzi o ciapatych to są bierni i płaczliwi – Paryż zdjęcie zapłakanych policjantów – ale jak już biały coś narozrabia to cały arsenał środków jest uruchamiany . Taka poprawność polityczna – i z jednej strony szkoda że biali leją się miedzy sobą , korzystają z tego ciapate a mogli ich wspólnie zniechęcić do ” ubogacania” Europy

  1. ~cwk

   14 czerwca 2016 at 19:44

   Specnaz powiadasz, jak specnaz to pewnie spenaz GRU bo najlepszy, oficerski. Jak myślisz? A może jakis spec oddział wojsk kosmicznych?
   Swoja drogą dobrze to swiadczy jak taki specnazowiec na urlopie moze wywalic pare kafli euro, duzo im widocznie placa za awantury na stadionach po godzinach 🙂 Pozdrawiam myślących!

  2. ~rory

   14 czerwca 2016 at 21:04

   A świstak siedzi i zawija…:)) Taaa… 😀

 33. ~qweq

  14 czerwca 2016 at 18:45

  Prawdziwa kibolka przywiązana jest raczej do klubów niż do reprezentacji.
  Piłką narodową od zawsze żyły pikniki, a nie prawdziwi hools.
  W Rosji zawsze wszystko jest inaczej, silne narodowe ciągoty tak właśnie się kończą.
  Ale nie robiłbym z tego afery, tak długo jak kibice biją się między sobą, to w czym problem?

  1. ~rory

   14 czerwca 2016 at 21:45

   W czym problem? Jak się spotkają na prywatnej posesji, to w niczym. W przestrzeni publicznej zaś po prostu: tępić bydło i tyle.

 34. ~nivea63

  14 czerwca 2016 at 18:55

  Prymitywny propagandowy teksy na zamówienie. Autorowi przypominam wydarzenia na Heysel sprowokowane w roku 1985 przez kibiców angielskich, kiedy zabili 39 Włochów. Nie byl to przypadek odosobniony, bo przestępstwa stadionowe byly w Anglii plagą. .

 35. ~ll

  14 czerwca 2016 at 18:57

  Rosjanie to pol Mongolowie, troche Tatarzy, Zydzi i inne mieszanki. Na pewni nie 100% Slowianie. Slowianie maja jeszcze przewage w Bialorusi. Rosjanie maja ambicje europejskie, a myslenie azjatyckie. To awanturnicy, swolocz i dzicz. Ja tam czesto jezdze sluzbowo i widze na prowincji te mordy bezzebne, albo swiecace na zloto, zapijaczone i smierdzace, bo sie nie myja. To plugastwo nie zasluguje na miano Europejczykow. Smieci wywalaja przed swoje walace sie chaty. Bylem, widzialem i nie wiem czego swiat boi sie tej zbieraniny meli i posrancow.

  1. ~Sensei Okamoto

   14 czerwca 2016 at 19:28

   musisz uwazac, bo jezeli jeden z Rosjan zna polski
   i czyta twoje parszywe klamstwa to zgnoi cie tak ze do konca
   zycia bedziesz zalowal twojego chamstwa

 36. ~MAXIM

  14 czerwca 2016 at 19:00

  czy oni nie wiedzą co z tymi ruskimi psami zrobić – spałować bydło typu spirydow i do szmba psów

 37. ~sensei

  14 czerwca 2016 at 19:02

  Ale co to za sztuki walki… wypuścić na nich wojskowych, którzy w mma startują (nie wiem jak w FR ale w Polsce są takie zawody) i gwarantuję, że chłopaki po szybkim i terapeutycznym wpierniczu przestaną się panoszyć. Morale im opadną i tyle. Z tego filmiku widzę, że może i coś tam ćwiczą, ale więcej na siłowni niż na macie. Lanie w 5 jednego faceta nie uczyniło z nikogo mistrza karate, muay thai, krav magi czy wstaw sobie tutaj dowolną, ulubioną sztukę walki. Ten gość za kamerą zostałby pobity przez dowolnego mojego Deshi od niebieskiego pasa i wyżej. Oczywiście gdyby brakowało sił/umiejętności na pomoc ruszyliby ziomeczki z butelkami… tacy to mistrzowie walki wręcz i na gołe pięści 😉

  1. ~Sensei Okamoto

   14 czerwca 2016 at 19:18

   Ty jako sensei mozesz najwyzej pomarzyc aby zostac polskim hooliganem. Jako taki mozesz wejsc angielskiemu hooliganowi
   do duszy i to koniec twoich mozliwosci.
   Angielscy hooligani uciekaja przed Rosjanami jak zajace
   przed wilkami. Ty siedziac w duszy u uciekajacego Anglika
   jestes jedynie w stanie pisac bzdury

   1. ~rory

    14 czerwca 2016 at 21:10

    „pomarzyc aby zostac polskim hooliganem” :)))
    Polskim, nie polskim, posr.ło cię czy jak?:D:D

 38. ~Egon

  14 czerwca 2016 at 19:04

  Lać Ruskich gdzie tylko się pokażą !!!

 39. ~Korek

  14 czerwca 2016 at 19:17

  Jak to bydło wjechało do EU?
  Kto ich wpuścił?
  Czemu jeszcze nie siedzą w pierdlu?

 40. ~tomek1

  14 czerwca 2016 at 19:20

  To sa normalne bojówki Putina. Rodzaj wojny hybrydowej. Z kibicowaniem , nie ma to nic wspólnego. Nikt normalny nie jedzie kibicowac swojej druzynie na ME z pałką teleskopową, ochraniaczem na żeby, i koszulkami ”wroga” na podmianke, żeby ich zajść od tyłu, jako swoi. To normalne wojskowe działanie i tak powinno być potraktowane.

  1. ~cwk

   14 czerwca 2016 at 19:46

   Normalne wojskowe dzialanie powiadasz, z palka teleskopowa?
   Jakie wojska tak dzialaja? Czekaj nie mow…hybrydowe!
   zgadlem? ehehehehehhehe

 41. ~chehłacz

  14 czerwca 2016 at 19:20

  Nie widzę w żadnym komentarzu hipotezy o celowym działaniu Rosjan??? Może to faktycznie wojna hybrydowa, a celem jest odebranie mundialu Rosji? Przecież Putina NIE STAĆ na mundial… A tak, zły zachód odbiera mundial, skrzywdzeni Rosjanie skupią się wokół wodza, kasa zaoszczędzona, same korzyści dla dyktatora…

 42. ~gowniane sprawy

  14 czerwca 2016 at 19:27

  krotko zwykla jebana swolocz cwani jak wiekszosc w grupie a pojedynczo to poszlo w pizdu cwaniaczki

 43. ~krzysiek58

  14 czerwca 2016 at 19:35

  To nie są kibole, tylko desant ruskich na Francje, przeszkolonych przez/albo z FSB. Po co tu pisać o piłce, to nie o to chodzi.

 44. ~matka ziemia

  14 czerwca 2016 at 19:42

  to samce które nie mają co robić

 45. ~Louve

  14 czerwca 2016 at 19:45

  gdyby ci ruscy bandyci mieszkali w Polsce, głosowaliby na pis ew. byliby w młodzieży wszechpolskiej.
  Tacy sami mieszkają na Krymie i w Donbasie.
  Wobec słabszych okrutni, wobec silniejszych ulegli i tchórzliwi.

 46. ~matka ziemia

  14 czerwca 2016 at 19:47

  popatrz na te byczki i wiesz wszystko zabrać na pustynie wszystkich ZAWODNIKÓW niech się napieprzą nie trzeba głęboko chować resztę zrobią PTAKI

 47. ~MM

  14 czerwca 2016 at 19:50

  Ci ruscy to zwykła, cuchnąca, niedomyta sfołocz, nie należy ich wpuszczać do cywilizowanych krajów, bydło nie ludzie.

 48. ~Antek

  14 czerwca 2016 at 19:53

  Nie popieram chuligaństwa nawet się nim brzydzę. A co do tych rosyjskich kibiców to Ci sami którzy uciekali przez most przed polskimi chuliganami jak euro było u nas?

 49. ~Kaziu Kozoduj

  14 czerwca 2016 at 19:55

  Autor najwyraźniej zjadł coś nieświeżego.

 50. ~free

  14 czerwca 2016 at 19:55

  Wpuścić chama do biura, to atrament wypije.

  1. ~Andrzej

   15 czerwca 2016 at 00:39

   dialog w 2016 z Rosją to jak dialogi z NFZ – http://www.almoc.pl/img.php?id=7154

 51. ~słowianin

  14 czerwca 2016 at 19:57

  Rosjanie pochodzą z Azji i koniec kropka.

  1. ~Koń

   14 czerwca 2016 at 20:11

   To zupełnie jak Anglicy i Polacy, jeśli chodzi o tematy kibicowskie

 52. ~mkp

  14 czerwca 2016 at 20:11

  Autor artykułu nie rozumie, że taki sposób działania hools jak ruskich jest też w Polsce, za wyjątkiem unikania atakowania osób postronnych. Osobiście Anglików nie żałuję, wcześniej to oni bili innych i dalej by to robili, nie ma się co łudzić. Teraz są po prostu silniejsi, a dobrobyt zrobił swoje. Dziś w Anglii tymi najsłabszymi są np. muzułmanie dlatego są z nimi problemy. A co do Rosjan, to jedna wielka dzicz. Do tego są nie honorowi. Dla przykładu zawsze mają ze sobą jakiś sprzęt, np. autor filmiku trzyma butelkę. To jest walka na pięści? Choć jakby spotkali porządną polską bojówkę to by łatwo nie mieli i musieliby być w najlepszym składzie. Nasze potyczki z nimi były co najmniej wyrównane. Ale oczywiście nie w blasku kamer.

  1. ~miwoj

   14 czerwca 2016 at 21:45

   założe sie że twoja mama jest z ciebie dumna

  2. ~odp

   14 czerwca 2016 at 23:21

   co to znaczy być „honorowym”? Chyba celem każdej walki jest jak najwieksze rozwalenie przeciwnika, to nie ring 1v1 i sędzia. Ktos dostaje w zęby przegrywa i koniec, później zostaja tylko gorzkie żale ze butelki,pałki, trzeba było myśleć i samemu tez sie uzbroić, a nie mieć żal do całego świata ze zostało sie pokonanym.

   1. ~eryk

    15 czerwca 2016 at 00:34

    „honorowy” to walka 20-tu na jednego…

 53. ~Polak

  14 czerwca 2016 at 20:11

  swołocz przez male „s”.Powinnismy zbojkotować ruskich kacapow i nie uczestniczyć z nimi w zadnych zawodach.Nie wpuszczać tej chołoty do naszego kraju i zbroic się bo ta chołota prędzej czy później rozpeta wojne.
  Smierdziele jeba……

  1. ~mack

   14 czerwca 2016 at 23:17

   To nowa wersja „uprzejmych ludzi”, a takie zakazane pyski można kupić w każdej Biedronce

  2. ~zbys1939

   15 czerwca 2016 at 06:30

   To tylko swiadczy ze kultura zachodu dotarla tez do Rosji, W CZASACH KOMUNY KIBICE BYLI POZBAWIENI TAKIEJ ROZRYWKI JAK WZAJAMNE MORDOWANIE SIE NA STADIONIE CZY PO MECZU NA ULICY .

  3. ~Raven

   15 czerwca 2016 at 07:44

   Oczywiście, że tak. Ruscy to bydło. Niby angielscy kibice zawsze uważani są największą hołotę, ale do kacapów to im brakuje. Mieszkałem kiedyś w Glasgow gdzie od zawsze rywalizują dwa kluby Celtic i Rangers. Pewnego dnia poszliszliśmy do lokalnego pubu, gdzie podobno urzędują fani Rangers. Kolega założyl koszulkę Celticu. Nie byłem przekonany czy to dobry pomysł, ale w efekcie poszedłem z nim – raz kozie śmierć, najwyżej dostąnę w ryj – gęba nie szklanka:) I co? Były bluzgi, wyzwiska, ale potem i tak piliśmy razem piwo. W Polsce czy w Rosji po takim numerze na pewno wylądowałbym na ojomie. Także nie gadajcie głupot, bo angielscy kibice mają więcej honoru i godności niż te ruskie cepy…

   1. ~Piotr O.

    15 czerwca 2016 at 09:03

    Brawo dla Rosji !! Tylko Rosjan stać na to by pogonić angielskie bandyckie bydło.Od lat zresztą mające wyrobioną reputację w Europie.A ,że akurat teraz są takie a nie inne trendy polityczne ,bo tylko Rosja potrafi się przeciwstawić hegemonowi a inni robią potulnie „łaskę” to już trudno.Ponadto zbliża się głosowanie w sprawie Brexitu i nie wypada drażnić sojusznika.Ponadto ,uważam ,że dla zwykłej przyzwoitości należałoby wykluczyć obie drużyny jeśli ma już być odpowiedzialność zbiorowa.Filmy na YT, które nie są do końca obiektywne ale pokazują ,ze agresja ze strony anglików była znacznie większa.I wygwizdanie hymnu ruskiego to najmniej znaczący eksces. Przedstawianie Anglików -jako tych poszkodowanych ośmiesza autora ,który dołącza jako kolejny do klakierów politycznych.

   2. ~L.

    15 czerwca 2016 at 09:33

    Moze to dlatego ze Glasgow to Szkocja, nie Anglia?

 54. ~podpis

  14 czerwca 2016 at 20:27

  dawno wojny nie bylo…normalnie takie glaby poszly by w pierwszej linii na pewna smierc. a tak- nudza si eich energia roznosi. szmaciarstwo.

 55. ~bialy20

  14 czerwca 2016 at 20:34

  Brawo Rosjanie! Gonić te zapite, naćpane świnie angielskie! Bydło trzeba traktowac z kopa!

  1. ~Raven

   15 czerwca 2016 at 07:50

   Sam jesteś bydłem rusofilu zapyziały. Jak ci się tak podoba Rosja to bujaj się tam i zamieszkaj z tą swołoczą. Chyba w Rosji nie byłeś młocie, bo byś takich pierdół nie pisał. Rosja to kraj chamstwa, buractwa, bandyctwa i kopupcji. Wolałbym mieszkać na bezludnej wyspie niż w tym syfiastym kraju…

   1. ~Piotr O.

    15 czerwca 2016 at 09:33

    Wierz mi takiego głupka do Rosji nie wpuściliby.Może do do UE tak ale daleko za islamistami.

 56. ~CHROBRY61

  14 czerwca 2016 at 20:40

  nadal trwa nagonka na Rosjan -nawet szykuje sie odpowiedzialnosc zbiorowa ! a ja sie pytam czy za zamachy terrorystycznwe tez bedzie odpowiedzialnosc zbiorowa ? to wlasnie zamachy rzucily Francje i Europe na kolana , slabosc zachodnich sluzb i systemow bezpieczenstwa widoczna jest az nadto we Francji -swa slabosc kieruja ku Rosjanom-a to nie Rosjanie sprowadzili do Europy miliony niebezpiecznych religijnie , kulturowo obcych !!!!!!!!tonie Rosjanie robil rewolucje w krajach arabskich gdzie do dzisiaj trwaja walki -winna Europa i usmany !!!!!!

  1. ~miwoj

   14 czerwca 2016 at 21:47

   nagonka na rosjan trwa bo zachowują się jak bydło, co zamachy mają z tym wspólnego?

  2. ~Nick

   14 czerwca 2016 at 23:03

   Rosjanie nie zrobili obecnie rewolucji w krajach muzułmańskich… Ale zrobili ją kilkadziesiąt lat temu i to nie tylko u muzułmanów (ale i tam próbowali), zrobili dużo więcej złego i mają na rękach krew milionów ludzi . Swoje rewolucje prowadzili w Azji, Afryce i Europie. Zapomniałeś o tym ?

   1. ~piter.

    15 czerwca 2016 at 09:34

    Synek do szkoły i do książek a nie przed monitorem bzdury wypisywać.

 57. ~Simon

  14 czerwca 2016 at 20:46

  Wysłać grom do tych ruskich bandytów

 58. ~stanley

  14 czerwca 2016 at 20:47

  Ta niby zorganizowana armia jak doszło do walki 5 na 5 z kibolami Lecha czy Arki podczas TFC Event dostali taki łomot że aż miło było patrzeć. Można oglądnąć na youtube jak nimi podłogę wycierają!

  1. ~odp

   14 czerwca 2016 at 23:24

   no ciekawe jak ta 5 Lecha poradziłaby sobie na ulicy nawet na gołe pięsci na asfalcie i w stójce,

   1. ~Dżon

    15 czerwca 2016 at 09:30

    Ta 5 Lecha poradziłaby sobie tak samo bo na ulicy na gołe pięści właśnie walczą, to czołówka poznanskich kiboli…

 59. ~antek

  14 czerwca 2016 at 20:56

  pyskatych anglikow zeby zmádrzeli to niestety ale w koncu TRZA LAC . Oni od dziecka sá wychowywani ze to im sie wszystko nalezy,ze sa najlepsi a inni to …! 15 lat juz jestem w tym kraju,nie mam o nich dobrego zdania-SWOLOCZ MYSLA ZE MOZNA IM WSZYSTKO! jestem za tym zeby ktos im w koncu spuscil porzádne manto (podobnego zdania sá hiszpanie i wlosi!)

  1. ~matka ziemia

   14 czerwca 2016 at 21:25

   spotkajcie się WSZYSCY nawalcie się ile wlezie a potem zadajcie sobie pytanie MY JESTEŚMY JAK SIĘ NAZWALIŚMY ISTOTAMI INTELIGENTNYMI W KTÓRYM MOMENCIE TA INTELIGENCJA WYTRYSNEŁA

 60. ~Właśnie dlatego nie lubię "kopanej"!!!

  14 czerwca 2016 at 20:59

  Piłka nożna ma znaczną część zdegenerowanych kibiców, dla których chodzenie na mecze związane jest z narkotykami, alkoholem, burdami, wulgarnymi zawołaniami i przyśpiewkami oraz z chuligańskimi i bandyckimi bijatykami często zakończonymi ciężkimi uszkodzeniami ciała lub śmiercią niektórych osób często nawet nie tzw. „kiboli”!!!
  Czy ktokolwiek widział tak zachowujących się kibiców piłki siatkowej, czy koszykówki albo piłki ręcznej?!!!

 61. ~TrzezwoMyslacy

  14 czerwca 2016 at 21:02

  Przeciez to ta sama ”banda zielonych ludzikow” ktora napadla na Krym. Zobaczcie na ich tatuaze przeciez to widac ze to zolnierze w cywilu.. Putin ich tam wyslal aby sprawdzic na ile moze sobie pozwolic i przy okazji zdestabilizowac zachod..

  1. ~look

   15 czerwca 2016 at 07:59

   A gdzie schował się ich gieroj też lubiący występować bez koszuli, cóż klasa polityczna warta swoich kibiców. Do bękartów Temudżyna kultura nigdy nie dotrze

 62. ~matka ziemia

  14 czerwca 2016 at 21:11

  a im chodzi jak wszyskim KIBICOM żeby się naprać to tylko SAMCE

 63. ~matka ziemia

  14 czerwca 2016 at 21:14

  zabierzcie się do jakielkolwiek PRACY

 64. ~jebaćwasżydów

  14 czerwca 2016 at 21:15

  Aj Waj! Rosjanie to, Rosjanie tamto a opoje z anglosyjonu to wszyscy na herbacie byli.

  1. ~Nick

   14 czerwca 2016 at 23:07

   Właśnie o to chodzi, że Angole pili piwo, śpiewali piosenki i cieszyli się świętem piłki kopanej, a Ruscy pojawili się tam nie dla zabawy tylko i wyłącznie dla zadymy… Zresztą widać od początku do końca, że to zorganizowana akcja… Następnym razem nie wydawać Ruskim wiz i będzie spokój.

 65. ~matka ziemia

  14 czerwca 2016 at 21:16

  to jest chore niby chomo sapiens a gdzie niby myślimy

 66. ~as

  14 czerwca 2016 at 21:24

  E tam. Ustawki były częścią kultury Słowian i miały przygotowywać ludzi do prawdziwej walki. Chopok bojowy jest dalekim potomkiem starożytnej słowiańskiej sztuki walki wręcz, którą uprawiali również przodkowie Polaków. W Anglii, dopóki nie spacyfikowano społeczeństwa drakońskimi karami, ustawki też były częścią miejscowego kolorytu. Nie wiem co jest lepsze – obecny tumiwisizm, gdzie człowiek nie zwraca uwagę na innych, bo wie, że z ich strony nic mu nie grozi, czy jednak pewna dyscyplina, wywołana tym, że czujesz przed innym człowiekiem respekt. Ten pierwszy stan objawia się istnieniem ludzi, kompletnie nieprzejmujących się istnieniem innych ludzi, rowerzystami, którzy beztrosko jeżdżą środkiem drogi, blokując szybsze od nich samochody, czy wrzeszczącymi i rozwydrzonymi bachorami, wiedzącymi, że nie ma na nie kary. Wolę jednak model drugi, choć w mojej młodości oznaczał czasami chodzenie z podbitym okiem.

  1. ~miwoj

   14 czerwca 2016 at 21:53

   hehehe, buraki leją się po mordach na ulicy i próbują to nazywać „częścią kultury słowian” a potem zwalają winę na rowerzystów. jeśli mordobicia i uliczne burdy to dla ciebie „kultura” to gratuluję.

   1. ~as

    15 czerwca 2016 at 02:23

    Akurat nie nazwałem tego co się działo w Marsylii „kulturą”, tylko opisałem tło kulturowe takich zachowań. Co do Rosjan, to nie do zaakceptowania dla kogokolwiek, stosującego pojęcie – męska walka, było kopanie po głowie człowieka, który już nie stanowił dla nich zagrożenia. Tak postępują tchórze, nie faceci z jajami. Co do samej definicji kultury, to zacytuję ci wikipedię – „Kulturę można określić jako ogół wytworów ludzi, zarówno materialnych, jak i niematerialnych: duchowych, symbolicznych (takich jak wzory myślenia i zachowania)”.
    Jak widzisz, nie tylko balet czy opera podpada pod tą definicję.
    Sam mam już niemal pięćdziesiątkę na karku, a w zespole ludzi, którym kieruję jestem znany jako człowiek, który dba o innych i nie myśli wyłącznie o sobie, Młodsi są zapatrzeni wyłącznie w siebie i swoje kariery, Mnie jednak ukształtowała właśnie kultura, w której trzeba było czasem dać komuś w mordę i liczyć z tym, że ktoś ci w da w twoją. To uczy szacunku dla innych.

    1. ~rory

     15 czerwca 2016 at 03:03

     Dawaniem w mordę żadnego szacunku normalnej osoby sobie nie zaskarbisz:) Co najwyżej możesz coś na kimś wymusić. Podobnie, jeżeli ktoś da Ci w mordę (zakładając, że nie zrobiłeś czegoś naprawdę paskudnego), to czy będziesz go za to w jakikolwiek sposób szanował? Chyba tylko wtedy, gdybyś był jak ci Rosjanie: przed silniejszymi stają na baczność i czapkują, słabszymi będą pomiatać. Czyli taki „najgorszy sort”:) Masz na pewno trochę racji w tym co piszesz, ale uwierz: nie tędy droga:)

 67. ~Mosfilm

  14 czerwca 2016 at 21:31

  Golym okiem widac, ze Ruscy ciagle w euforii „otjeczestwiennoj wajny” i dawno nie oberwali, czyzby czas na wiadro zimnej wody?

 68. ~inf40890

  14 czerwca 2016 at 21:32

  Uważam że:
  na dalekiej Syberii zostanie dla nich przygotowany specjalny „orlik”
  silni, wysportowani, trenujący sztuki walki, ale zapomnieli że prosportowy Władimir Putin, władca ich wielkiego kraju, przygotuje im specjalny obóz sportowy-kondycyjny w przypadku dyskwalifikacji
  podziwiam ich za upór i za czysty umysł (bo nie używany)

  1. ~Nick

   14 czerwca 2016 at 23:14

   Nic im Putin nie zrobi, Rosja to kraj gdzie bez wiedzy i przyzwolenia wierchuszki takie rzeczy nie byłyby możliwe. Spokojna Twoja rozczochrana… Sborna i tak cienko sobie radzi, dyskwalifikacja będzie tylko wodą na młyn ruskiej propagandy, jak będzie trzeba to media w Rosji słowem nie wspomną o winach kibiców, tylko będą w kółko wałkowały jaki to ten „zachód” niedobry i zdyskwalifikował biednych Rosjan, a przecież ich kibice tylko się bronili…

 69. ~matka ziemia

  14 czerwca 2016 at 21:43

  CHORE NIEZAORANE SAMCE

  1. ~Nick

   14 czerwca 2016 at 23:15

   Fakt samce, ale to kobiety ich urodziły… i jakoś rozumu nie nauczyły, a to chyba o nich (kobietach) dobrze nie świadczy…

 70. ~Wujek dobra rada

  14 czerwca 2016 at 21:47

  Wschodnia swołocz…

 71. ~GN

  14 czerwca 2016 at 21:48

  Francuska policja nie radzi sobie… tyle na ten temat.

 72. ~Szymon

  14 czerwca 2016 at 21:56

  To jest ta bandycka, rozwydrzona Rosja. Jeszcze podczas poprzednich mistrzostwa Krzysztof Skiba ( ten od Big Cyca) Rosji, braciom Słowianom kibicował, bo to – jego zdaniem – tylko Putin jest zły. Skiba dalej zna się na wszystkim i „cięgiem” swoje bzdury w telewizji gada. Już Kapica Hrabalowi mówił, że ten naród gorszy jest niż jego władze. I to – jak by powiedział mój dowódca w wojsku – „wszycho w temacie”
  Pozdrawiam
  Szymon

 73. ~pepe

  14 czerwca 2016 at 21:59

  Ruscy to dzicz a Angole to tchorze ktorzy sa mocni wtedy gdy sa w przewadze. Jedni i drudzyto banda polglowkow

 74. ~Antonio

  14 czerwca 2016 at 22:04

  „Rosjanie stworzyli ulepszony, brutalny typ chuligana” – a nie powinni! Najlepszy był typ angielski! Nasz typ, typ europejski! A ruscy znowu się wpychają, chcą zdetronizować kulturę kibicowska cywilizowanej Europy. Wstyd, po prostu wstyd! Co na to Putin?! Zaraz jego rzecznik odpowie, że prezydent nie ma na to wpływu. Oczywiście, tak-tak, nie ma! A kto Krym zajął? Kibole! Kto walczy w Donbasie? Kibole! Kto gaz zakręca? Kibole!

 75. ~posen

  14 czerwca 2016 at 22:08

  TAK JAK W POLSCE! Jak policja zamykała i ścigała kiboli to panowie i panie (Kempa) z PiS wystawiali im same laurki jacy to dobrzy, niewinni i uciskani przez niedobra wladze patrioci. TO SAMO!

  Tak samo wyglada wlasnie nasz obecny narodowy socjalizm.

 76. ~karczycho

  14 czerwca 2016 at 22:08

  Na ruskich jest tylko jedna rada – posłać tam kiboli z Ruchu Chorzów

  1. ~odp

   14 czerwca 2016 at 23:26

   no nie wiem czy na betonie sterydy z chorzowa poradziłyby sobie z ruskimi bokserami

 77. ~Akitoni

  14 czerwca 2016 at 22:09

  Tu autorzy i czytelnicy zapomnieli chyba jakich to my mamy kochanych pseudokibiców w kraju, cudze tępicie a swoich bronicie, A to ze Kraków słynie z nożowników, to że się bija na siekiery, maczety na ustawkach itd, ze napadają na pociągi i na ludzi na ulicach u nas w kraju nasi kochani pseudokibice, to już jest cacy, bo na euro ruskich zobaczyli.

 78. ~Lobo

  14 czerwca 2016 at 22:35

  Ale co się dziwicie im matka dziwka ojciec cwel więc i oni nie są najlepsi do takich terrorystów powinno się strzelać od razu był by spokój

 79. ~tyrystor933

  14 czerwca 2016 at 22:40

  FRANCUSKIE SŁUŻBY TO DNO, SKORO NIE POTRAFIĄ ICH ZŁAPAĆ ,POWINNI PRZEBRAĆ SIĘ ZA KIBOLI I JAK PRZYJDĄ PO NICH SPUŚCIĆ IM ŁOMOT TZN WYELIMINOWAĆ ! TYLE W TEMACIE !

 80. ~tyrystor933

  14 czerwca 2016 at 22:41

  FRANCUSKIE SŁUŻBY TO DNO, SKORO NIE POTRAFIĄ ICH ZŁAPAĆ ,POWINNI PRZEBRAĆ SIĘ ZA KIBOLI I JAK PRZYJDĄ PO RUSCY NICH SPUŚCIĆ IM ŁOMOT TZN WYELIMINOWAĆ ! TYLE W TEMACIE !

  1. ~Yaxa

   14 czerwca 2016 at 23:14

   No: co Ty?? A nie widziałeś asów z francuskiego zomo, jak pacyfikowali przeciwników legalizacji „”małżeństw” jednopłciowych” bodajże z półtora roku temu w Paryżu? Tam dali radę a w Marsylii czy w „Dżungli” pod Calais nie dają rady?? Cokolwiek dziwne- ot, taka wybiórcza nieporadność… 😀

 81. ~kibic

  14 czerwca 2016 at 23:07

  debile….banda przygłupów…kibol to frajer bez mózgu….jest nikim więc bycie kibolem dale mu poczucie że jest kims , że jest potrzebny….ale to tylko złudzenie…jest śmieciem który w najlepszym wypadku dorośnie i będzie kopał jakieś rowy albo zamiatał stadion….bo debili nikt nie chce….więc chyba nawet tępy kibol zrozumie kim jest i gdzie idzie….paru takich przyszło do nas na trening i okazało się że oprócz rzucania butelkami i paru wymachów kulasami nie wiele potrafią ,a do tego są głupi jak kilo gnoju…wieć ich wywaliliśmy bo gówno nie nadaje się do żadnej obróbki….pozdrawiam i popieram UEFA…wywalić kiboli z Euro i nie ważne czy to Rosyjscy czy inni…debil to debil.. ( i agresja w stronę rosyjskich normalnych kibiców jest tu nie na miejscu ) …ja nie chodzę z dziećmi na mecze bo widać ważniejsi są dla organizatorów puste łby z 5 zł w kieszeni niż rodzina która zapłaci za hotel, kupi jedzenie,picie,koszulki i zostawi więcej pieniędzy niż kilkudziesięciu łysych bezrobotnych półmózgów …szkoda… bo jestem wiernym kibicem …. i mi wstyd…dowali im UEFA a potem dołoży Władymir i się wyprostują jak trzeba….

 82. ~kibic

  14 czerwca 2016 at 23:12

  debile….banda przygłupów…kibol to frajer bez mózgu….jest nikim więc bycie kibolem dale mu poczucie że jest kims , że jest potrzebny….ale to tylko złudzenie…jest śmieciem który w najlepszym wypadku dorośnie i będzie kopał jakieś rowy albo zamiatał stadion….bo debili nikt nie chce….więc chyba nawet tępy kibol zrozumie kim jest i gdzie idzie….paru takich przyszło do nas na trening i okazało się że oprócz rzucania butelkami i paru wymachów kulasami nie wiele potrafią ,a do tego są głupi jak kilo gnoju…wieć ich wywaliliśmy bo gówno nie nadaje się do żadnej obróbki….pozdrawiam i popieram UEFA…wywalić kiboli z Euro i nie ważne czy to Rosyjscy czy inni…debil to debil.. ( i agresja w stronę rosyjskich normalnych kibiców jest tu nie na miejscu ) …ja nie chodzę z dziećmi na mecze bo widać ważniejsi są dla organizatorów puste łby z 5 zł w kieszeni niż rodzina która zapłaci za hotel, kupi jedzenie,picie,koszulki i zostawi więcej pieniędzy niż kilkudziesięciu łysych bezrobotnych półmózgów …szkoda… bo jestem wiernym kibicem …. i mi wstyd…dowali im UEFA a potem dołoży Władymir i się wyprostują jak trzeba….a ten co to kręcił to jakiś pedał w spodenkach z lumpeksu…przyjechał blablacarem do francji i dopijał piwo po kolegach…dramat!!!!!

 83. ~czesio

  14 czerwca 2016 at 23:22

  Przecież widać, że te zuchy ruskie to jakaś zorganizowana grupa paramilitarna sponsorowana przez ruski rząd.

 84. ~riko62

  14 czerwca 2016 at 23:26

  po co angoli lepiej ciapatych…

 85. ~Antoni

  14 czerwca 2016 at 23:38

  Sowieckie bydło w akcji. To są ulubieńcy Putina. Takie sowieckie gnoje gwałciły tysiące Niemek, Polek i Ukrainek w czasie II wojny światowej. To jest po prostu dzicz.

 86. ~Słowianin

  14 czerwca 2016 at 23:55

  gniotsa nie łamiotsa.

  jak to Rosjanie – praktyczny naród. pokazali zgniłemu zachodowi, gdzie raki zimują. szkoda, że od tej zgnilizny i Polska, a zwłaszcza naród polski gnije.

 87. ~ziomuś

  15 czerwca 2016 at 00:04

  poprzedni system był pod tym względem o wiele lepszy, niż tzw. demokracja i kapitalizm.

  takie swaty miały szansę wykazać się w robocie i czynie społecznym. po porządnej i uczciwej robocie odechciałoby się im takich harców.

  kapitalizm to system niesprawiedliwości społecznej, wyzysku biednych przez bogatych i usprawiedliwienie na nieróbstwo i indolencję skorumpowanych nierządów, które obywatela ograbionego podatkami i składkami odsyłają na „wolny rynek”.

 88. ~Dubliner

  15 czerwca 2016 at 01:38

  Dobry kacap to zdechły kacap. Zobaczcie TUFC tam ta swołocz miała pokazane miejsce w szeregu

 89. ~Tomi70

  15 czerwca 2016 at 01:38

  Generalnie za mało Policji , powinni ich wszystkich spałować, zagazować i deportować obojętnie czy to ruska swołocz czy pijani debile z anglii. Nie dość Francuzi mają problemów z zagrożeniem terorystycznym to ci skretyniali kibole awanturami odciągają uwagę od ew. zamachowców.
  Oby to się jakąś jatką nie skończyło.

 90. ~Tomek

  15 czerwca 2016 at 02:53

  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-36515283

  Is Russia exporting a new breed of football hooligan?

  By Sarah Rainsford
  BBC News, Moscow

  14 June 2016

 91. ~krk

  15 czerwca 2016 at 07:04

  To ruskie standardy w polityce (i nie tylko), żeby bandyckie bydło nazywać zuchami. Całe putinowskie zaplecze razem z tą kibolską chołotą to prymitywna swołocz i tyle…

 92. ~niki

  15 czerwca 2016 at 07:39

  Strzelać do gnoi….

 93. ~Mechanoff

  15 czerwca 2016 at 08:02

  Kaczor z kumpami hoduje taką samą swołocz i jeszcze wmawia wszystkim że to „prawdziwi” patrioci i „lepszy sort”

 94. ~jacki 67

  15 czerwca 2016 at 08:15

  to nie sa zadni kibice kibole czy nawet chuligani to sa poprostu zwyczajni bandyci i tak organa porzadkowe i wymiar sprawiedliwosc powinni ich potraktowac 5 10 lat za czynna napasc i rozboj dopiero potem deportacjia a jak stawiaja mimo ostrzezenia policji opor sprawdzic czy sa kulo odporni (czynna napasc na funkcjionarjusza na sluzbie obrona konieczna ) paru padnie reszta sie uspokoi widzialem francuskich zandarmow w akcji to wbrew pozorom nie aniolki i wszystko tylko zalezy od decydentow politykow jak ruznej masci kiboli-bandytow nie tylko ruskich troli przy kolejnej burdzie potraktuja

 95. ~reCHoT

  15 czerwca 2016 at 08:24

  Rusy to bydło, i należy je tak traktować.
  Przynoszą wstyd rasie ludzkiej.

 96. ~dxtr

  15 czerwca 2016 at 08:29

  Człowieku, co ty wiesz o chuliganach. Zapraszam cię do zapoznania się z tym, co robią nasi chłopcy. Możesz to zobaczyć na stadionach, praktycznie non stop, ale możesz też w internecie. Wejdź na youtuba i zobacz ligę TFC. Polscy chuligani świecą triumfy w filmowanych ustawkach. Są o 20-30 kg więksi od przeciwników, bo to skoksowane świnie. W dodatku robią wszystko to, co ten, wg Ciebie, nowy typ Rosjan. Kopią po głowach leżących, nieprzytomnych itd. Cudze chwalicie, a swego nie znacie…

 97. ~Fak de Czercz

  15 czerwca 2016 at 08:40

  Nie reszta kiboli się zjednoczy i rozpieprzy to sowieckie ścierwo!

 98. ~janek

  15 czerwca 2016 at 08:45

  boje się o euro w Rosji. Tam rodziny nie powinny jechać. Tylko i wyłącznie bojówki. I wtedy się bić. Wygra lepszy, miasto będzie jego 🙂

 99. ~miszczu

  15 czerwca 2016 at 08:46

  Ruscy za chwile będą płakać że wszyscy ich nie lubią i wszyscy są przeciwko nim ,a już mówią że oni tylko na pięści co widać na filmie hahaha ,popsuli wszystkim fajna imprezę i zabawę niech idą na ustawkę- no tak ale wtedy nie ma słabszych wiec kogo bić żeby samemu nie dostać po mordzie -napompowali się sterydami i a piąstuchny mają jak dzieci i łby zryte anabolami ,proszą się o większe kłopoty ze strony środowiska euro hools.

 100. ~Jebaćlenina

  15 czerwca 2016 at 09:14

  Dzicy ludzie po rodzicach alkoholikach czemu się ich nie wyłapie i nie deportuje ?

 101. ~SP45-166

  15 czerwca 2016 at 09:35

  Obawiam się czegoś jeszcze gorszego- ci ludzie nie są jak ” jak patrol żołnierzy”. Oni są najprawdopodobniej żołnierzami, członkami służb. Udając kibiców sprawdzają sobie właśnie sprawność i wytrenowanie służb w Europie, procedury, w razie gdyby wylądowała grupka dywersantów czy zielonych ludzików. Ciekawe do czego zmierza Putin? Do wojny z całą Europą?

 102. ~FAN

  15 czerwca 2016 at 09:38

  TO PEWNIE TA SAMA DZIKA HORDA CO NAPADŁA BEZPRAWNIE NA KRYM
  A TERAZ WŚCIEKLE DZICZEJE WE FRANCJI.
  WYPIERDZIELIĆ TĘ DZICZ WON Z POWROTEM DO ROSJI NIECH SIĘ Z NIMI PUTIN ROZPRAWI.

 103. ~Pysiak

  15 czerwca 2016 at 09:44

  Ja bym wydał rozkaz napier… do nich z ostrej amunicji i do Rsoji wrócili by w workach

  1. ~Zdzich

   15 czerwca 2016 at 10:08

   Dokladnie, na pohybel takim synom.

  2. ~Sergy

   15 czerwca 2016 at 10:59

   Jestem slawianinem czy żydem, zastanowsę co mówisz.

 104. ~Pomiano

  15 czerwca 2016 at 10:14

  Towarzyszu Pol
  zastanówcie się co propagujecie
  może kochacie Rosję ale to nie powód by zamieszczać zdjęcia przedstawiające 4 bandytów degeneratów miażdżących głowę jakiegoś człowieka
  apeluję do was ogarnijcie się, towarzysze radzieccy już was do niczego nie zmuszają
  nie musicie uprawiać tej żałosnej propagandy
  a co do nowego typu chuligana czyżby to ten, który atakuje sektor z kobietami i dziećmi na stadionie?

 105. ~h2o

  15 czerwca 2016 at 10:18

  oj tak, napadać w pięciu na jednego zawsze potrafili, często mieli jeszcze do pomocy kałacha i tenże kałach jest jedyny antidotum na tę azjatycką dzicz, uefa powinna natychmiast zdyskwalifikować rosję i po sprawie

 106. ~janek

  15 czerwca 2016 at 10:20

  Rzeczywiście po obejrzeniu kilku filmików nie używają krzeseł tylko pięści.. Błagam, rzucają wszystkim co im wpadnie w ręce.
  Siłom porządkowym nie udało się ich złapać? Przecież tam prawie w ogóle nie ma policji! Takim zdarzeniom się zapobiega, a nie czeka aż do nich dojdzie. W przypadku ludzi, którzy nie mają skrupułów używa się tak samo drastycznych metod – pałki, gumowe kule, wyszkolone oddziały do zapobiegania zamieszkom. A tu nawet na stadionie ich nie potrafili upilnować. Ale czego się spodziewać po żabojadach…

 107. ~wagabunda

  15 czerwca 2016 at 10:26

  Broń gładkolufowa i gumowe kule, taka powinna być odpowiedź na ruską dzicz.

  1. ~Sergy

   15 czerwca 2016 at 10:53

   Ta dzic jak przyjdzie do Warszawy , to ty odrazu posikasz do róźowych majteczek.
   Pozdrawiam Sergy

   1. ~cooltomo

    15 czerwca 2016 at 11:09

    Zapraszamy…

   2. ~XYZ

    15 czerwca 2016 at 11:55

    Przyjeżdżajcie do Warszawy, serdecznie zapraszamy. Worków mamy dużo

 108. ~okaz67

  15 czerwca 2016 at 11:02

  Myślę, że taka horda ” kibiców rosyjskich” we Francji jest pozytywnym zjawiskiem. Przeciętny francuz może zaczni inaczej myśleć o zielonych ludzikach którzy nagle zjawili się na Krymie a teraz są ” ochotnikami w Donbasie” walczącymi oczywiście przeciw wojskom ukraińskim. Oni „oczywiście nie mieli nic wspólnego” z zestrzeleniem pasażerskiego samolotu nad Ukrainą.

  1. polsport

   15 czerwca 2016 at 17:24

   Ciekawe spostrzeżenie…

 109. ~cooltomo

  15 czerwca 2016 at 11:06

  „…Rosjanie używają tylko pięści…” jak widać na filmie pięściami podnoszą również krzesła… ruska sfołocz…

 110. ~adam

  15 czerwca 2016 at 23:45

  co tu gadać:
  Rosjanie: kraj gdzie łatwo nie jest a faceci są przećwiczeni obowiązkową roczną (niedawno jeszcze dwuletnią) obowiązkową służbą w woju. Goście którzy muszę kombinować i są twardzi bo muszą być.
  vs
  Angole: Kraj który od lat ma zawodową „armię dla chętnych”, gdzie każdą fizyczną pracę wykonuje imigrant za 1/3 płacy a lokalsi jeszcze się na tym bogacą. Starzy hoolsi już mają 40 lat, rodziny i piwne brzuchy zawodników sumo a młodzi twardzi są… ale na fejsbooku

  Rachunek prosty kto komu dokopie… Nie popieram, po prostu porównuję dwie grupy

 111. ~Sebastian

  10 lipca 2016 at 17:21

  Anglika to zabili.

Zostaw odpowiedź